Sbor dobrovolných hasičů Voleč

15.06.2017
Sbor dobrovolných hasičů Voleč

49012549_thumb.jpg
  V obci funguje Sbor dobrovolných hasičů, začleněný do Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezka a Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce dle zákona o požární ochraně a zákona o obcích. Protože členové jednotky se rekrutují ze členů sboru, a sbor i jednotka používají stejnou techniku a prostředky, ať už jsou ve vlastnictví sboru nebo obce, není v některých dalších rubrikách a odkazech rozlišováno, zda se jedná o akci či činnost sboru, nebo jednotky.

Kromě výcvikové a zásahové činnosti, která vyplývá z poslání hasičů a příslušných zákonů, organizujeme i spoustu dalších akcí a podílíme se na zabezpečení akcí organizovaných obcí. Na začátku roku pravidelně pořádáme ples a dětský karneval v současné době sami ve Vyšehněvicích. V únoru či březnu máme na starosti zajištění bezpečnosti masopustního průvodu při pohybu po velmi frekventované silnici I/36, která obcí prochází. Další pravidelnou akcí je soutěž „O pohár SDH Voleč“ na začátku měsíce září. Též se účastníme závodů v požárním sportu a s oddílem mladých hasičů závodů ve hře Plamen. Mezi další činnosti patří zajištění požární bezpečnosti na akcích jako je pálení čarodějnic případně technická pomoc a asistence občanům dle možností a vybavení jednotky.

Zdroj: www.sdhvolec.tode.cz