Čtyři hasiči z Prahy se zúčastnili mezinárodního cvičení „ModTTX9” v Belgii

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

19.06.2018
Čtyři hasiči z Prahy se zúčastnili mezinárodního cvičení „ModTTX9” v Belgii
big_thumb.jpg MIMORADNE-UDALOSTI-A-MIMORADNE-SITUACE.jpg Graficke-vyjadreni-procesu-krizoveho-rizeni.jpg OBECNY-MODEL-Vyhlaseni-krizoveho-stavu-Normalni-stav-Pripravne-obdobi.jpg

Cvičení „ModTTX9” v belgické části La Roche-en-Ardenne bylo zaměřeno na praktické záležitosti spojené s překročením hranic, prvním kontaktem s RDC, OSOCC, administrativou a informačním přehledem. Hasiči si prakticky vyzkoušeli získávání informací, jejich zpracováním a vyhodnocováním v simulovaných podmínkách fiktivní země zasažené zemětřesením a následnými povodněmi.

dd.jpg
Velký důraz byl kladen na spolupráci s ostatními zahraničními týmy a vytvoření koordinačních center UCC pro USAR týmy a EMCC pro zdravotnické týmy.

ff.jpg

Během cvičení byly testovány schopnosti efektivně se přizpůsobit mimořádným situacím, např. kontaktovat odpovědné orgány, podat přehled o současných potřebách a požadavcích zasažené země a zajistit efektivní využití humanitární pomoci vyslanou ČR.

ss.jpg

Cvičení se dále zúčastnily:
  • USAR týmy z Řecka, Bulharska a Rakouska
  • HCP z Německa,
  • AMP týmy z Norska, Rakouska a dva z Řecka
  • EUCP tým složený z mezinárodních expertů
Cvičení bylo zakončeno slavnostní recepcí, kterou pořádal prefekt Lucemburské provincie.

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace