Hasiči - lezci zachraňovali v rámci výcviku zaměstnance cukrovaru

03.04.2018
Hasiči - lezci zachraňovali v rámci výcviku zaměstnance cukrovaru
er-(1).jpg

Výcvik hradeckých hasičů – lezců proběhl v cukrovaru v Českém Meziříčí na konci března 2018.
Výcvik probíhal v reálných podmínkách cukrovaru v Českém Meziříčí, a to ve vybraných částech podniku.

e-(1).jpg

Cvičná záchrana osob se odehrála nejprve v prostoru zdejší surovárny, kde bylo úkolem zafixovat zraněného zaměstnance do vakuové matrace a pomocí kladkostroje provést vytažení zraněného s doprovodem lezce do třetího patra. Následně přepravili hasiči zraněného s lezcem po traverzu a zaměstnance spustili zpět na zem.

tfg-(1).jpg

Intoxikace zaměstnance oxidem uhelnatým a jeho transport ze třetího patra kotelny. To byl scénář druhého úkolu, který na lezce čekal. Hasiči se museli rychle dostat ke zraněnému, dále bylo nutné poskytnout mu předlékařskou pomoc a provést v co nejkratší době transport pomocí lezecké techniky. Lezci při této simulaci prováděli celý zásah v dýchacích přístrojích.

qqq-(1).jpg

Prostory cukrovaru poskytovaly ideální a realistické podmínky k provedení výcviku s úkolem záchrany osob pomocí lanové techniky. Výcvik posloužil i jako ukázka specializace lezeckých skupin HZS ČR zaměstnancům podniku.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje