Hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci se spolu s dobrovolnými jednotkami zaměřili na památkově chráněné objekty

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

17.08.2018
hasic.jpgHned dvě taktická cvičení zaměřená na památkově chráněné objekty absolvovali hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci spolu s dobrovolnými jednotkami v uplynulém týdnu.

V pondělí 13. srpna 2018 odpoledne cvičně hořelo v kostele sv. Mikuláše v Bílovci. Námětem byl požár stavebního materiálu ve věži se současným pohřešováním jednoho z dělníků.

aaaa.jpg
Cvičení se kromě zmíněné profesionální jednotky zúčastnili také dobrovolní hasiči z Bílovce. Celý zásah probíhal v dýchací technice, jednotky měly za úkol kromě hašení požáru rovněž nalezení pohřešovaného a poskytnutí první pomoci

ViewImage-aspxa.jpg
Hned ve středu 15. srpna 2018 odpoledne pak bílovečtí profesionálové vyrazili spolu s dobrovolnou jednotkou z Fulneku k požáru bočního ambitu kostela sv. Josefa při Kapucínském klášteře ve Fulneku.
Hasiči zde rovněž v dýchací technice procvičili techniky bojového rozvinutí a pohybu v neznámém zakouřeném prostředí.

Cílem podobných cvičení je vždy kromě samotného praktického nácviku také seznámení s historickými a stavebně členitými objekty, zároveň hasiči procvičují vzájemnou součinnost při společném zásahu.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje