Hasičští lezci z Ostravy cvičně zachraňovali osobu z hloubky plynojemu

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Hasičští lezci z Ostravy cvičně zachraňovali osobu z hloubky plynojemu
Náročný výcvik si připravila na úterý 19.9.2017 lezecká skupina Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Ostravy, dislokovaná na stanici v Ostravě-Porubě. Lezci totiž zachraňovali dělníka ze dna plynojemu Koksovny Jan Šverma v Ostravě-Mariánských Horách, když nejprve museli vylézt 80 metrů až pod vrchol plynojemu, spustit se k němu a vytáhnout ho nahoru v nosítkách. Jiná cesta nebyla možná.

vb.jpg
Členové lezeckého družstva z Ostravy-Poruby vylezli po schodech až pod střechu vysokého plynojemu, vevnitř se k figurantovi slanili zhruba 80 metrů i s nosítky Sked. Nahoru se zraněný dělník dostal v nosítkách na laně ve vodorovné poloze. Pak jej hasiči teprve mohli spustit vnějškem na pevnou zem - po plášti budovy a opět na laně. Dole byl ošetřen.
   b.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje