Karviná a Frýdecko-Místecko „předbíhají“ páteční Den požární bezpečnosti

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Karviná a Frýdecko-Místecko „předbíhají“ páteční Den požární bezpečnosti

ViewImage-aspx.jpg

Již ve středu a čtvrtek 11. a 12.4.2018, tedy dva a jeden den před Dnem požární bezpečnosti tradičně na „pátek třináctého“, si pozvali karvinští profesionální hasiči (HZS MSK) na svou stanici desítky dětí ze zdejších základních škol, aby jejich enormní zájem o hasičskou techniku, ukázky a zázemí stihli během tří dnů – včetně pátku.

hasici-pozar-ohen-3-denik-605_denik-240.jpg

Během středečního a čtvrtečního dopoledne tak navštívilo karvinskou stanici HZS Moravskoslezského kraje celkem 270 dětí a dospělých z karvinských základních škol. Seznámili se s vybavením a technikou stanice a také si prakticky vyzkoušeli některé technické prostředky a speciální oděvy.
ff.jpg

Nejatraktivnější disciplínou však byla, jako obvykle za pěkného počasí, „práce s vodním proudem“ (tedy stříkání vodou z hadice na cíl), do které se aktivně zapojily i snaživé pedagožky.

hasici-pozar-ohen-3-denik-605_denik-240.jpg

I ve Frýdku-Místku a Třinci bude Den požární bezpečnosti zahájen dříve než v tradiční pátek třináctého. Již ve čtvrtečních podvečerních hodinách (12.4.), kdy budou jednotky z dotčených hasičských stanic ověřovat ve specifických lokalitách průjezdnost požární techniky, přičemž budou letáky upozorňovat na nebezpečí vyplývající ze špatně zaparkovaného vozidla.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje