Lezci a potápěči na společném cvičení

Hasiči/Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Lezci a potápěči na společném cvičení
Ve středu 20. září 2017 proběhlo na vodní přehradě Římov součinnostní cvičení jihočeských profesionálních hasičů, kteří jsou členy speciálních skupin.
V Římově se sjeli členové lezeckých družstev územních odborů České Budějovice a Jindřichův Hradec a členové potápěčské skupiny z českobudějovického územního odboru. Děvět lezců a osm hasičů-potápěčů trénovalo vzájemnou spolupráci při simulovém zásahu. Zkoušeli si záchranu zraněného potápěče, kterého z vody vytahovali na konstrukci mostu. Důraz cvičení byl kladen na transport zraněného a následnou práci s barokomorou.

wret.jpg
Důležitou součástí cvičení bylo také navázání spolupráce se zaměstnanci Povodí Vltavy, s. p.
Vedoucí lezců a potápěčů (Miroslav Švec a Rudolf Schack - oba ÚO České Budějovice a Josef Lamač - ÚO Jindřichův Hradec) by rádi touto cestou poděkovali zaměstnancům Povodí Vltavy, s. p., za vstřícný přístup  a krajskému instruktorovi HZS Jihočeského kraje v lezení Zbyňku Koudelkovi, který na cvičení dohlížel.
 sed.jpg

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj