Na Královéhradeckém letišti proběhl výcvik práce s bambi vakem

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Na Královéhradeckém letišti proběhl výcvik práce s bambi vakem

Výcvik byl určen hradeckým profesionálním i dobrovolným hasičům a uskutečnil se ve spolupráci s Leteckou službou Policie ČR.

qq.jpg

Bambi vak, integrovaný protipožární systém, nádoba v podobě vaku zavěšena na laně pod vrtulníkem se může použít například k hašení rozsáhlých lesních nebo polních požárů. A právě práce s bambi vakem byla předmětem výcviku hradeckých profesionálních i dobrovolných hasičů, který proběhl 5. dubna na hradeckém letišti.

qqq.jpg

V rámci výcviku se jednotky proškolily nejprve teoreticky a poté se přešlo do praxe. „Bambi vak, se kterým jsme cvičili, měl kapacitu asi 800 litrů vody. Jeho plnění probíhalo na začátku letištní ranveje ze dvou cisteren dobrovolných hasičů z Plácků a Malšovy Lhoty. První plnění provedla posádka vrtulníku a poté si mohly všechny činnosti, včetně naváděcích a velitelských úkonů, vyzkoušet pod odborným odhledem i jednotlivá družstva,“ řekl vedoucí výcviku mjr. Dušan Jičínský.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje