Poslední letošní prohlídka zámku byla pro hasiče zdarma

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Poslední letošní prohlídka zámku byla pro hasiče zdarma

Zamek_Cervena_Lhota_L_cropped.jpg

Státní zámek Červená Lhota je od 1. listopadu pro veřejnost uzavřen. Správa zámku udělala výjimku pro cvičení jednotek požární ochrany předurčených k zásahu na zámku.

Cvičení proběhlo na zámku Červená Lhota dne  9.11.2017 odpoledne. Zúčastnilz se ho jednotky sboru dobrovolných hasičů Pluhův Žďár, Deštná a jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec, které jsou předurčeny pro zásah v 1. stupni poplachu. Cvičení prověřilo systém povolání jednotek PO, použitelnost vytipovaných zdrojů vody i vlastní zásah při eventuálním požáru objektu.
ViewImage-aspx.jpg
Součástí cvičení byla i prohlídka zámku s odborným výkladem kastelána PhDr. Tomáše Horyny. Prohlídka byla netradičně zaměřena nikoli na historické zajímavosti, ale na zvláštnosti objektu využitelné při zásahu jednotek požární ochrany v objektu. Hasiči se seznámili se způsobem vstupu do zámku v mimopracovní době, možnostmi vstupu do jednotlivých uzamčených částí zámku, s celkovou dispozicí a umístěním prostorů pro veřejnost i s technickým zázemím zámku.
h.jpg

(autor: mjr. Ing. Petr Němeček, oddělení IZS územního odboru JIndřichův Hradec)

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kra