Požár za mřížemi

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

Požár za mřížemi

ViewImage-aspx.jpgJaké to je zasahovat za bránou vazební věznice v Hradci Králové, to si dnes, 16.listopadu 2017, vyzkoušeli hradečtí profesionální hasiči během prověřovacího cvičení. K zásahu vyjeli tak, jako by byl reálný.

Za plného provozu hradecké vazební věznice si nejen hradečtí profesionální hasiči, ale i místní zaměstnanci vyzkoušeli, jak by vypadal zásah při požáru ve střeženém objektu. Na krajské operační a informační středisko byl nahlášen požár ve třetím nadzemním podlaží, kde se nachází sklad materiálů, kancelářské potřeby a výstrojní součástky. Ve skladu se měly taktéž nacházet osoby, které museli hasiči zachránit.
f.jpg

Jednotky prováděly zásah v dýchacích přístrojích. Po průzkumu objektu, který byl proveden ve spolupráci s vězeňskou službou, objevili hasiči dvě osoby v prostorách skladu. Zachráněné osoby z řad personálu věznice se nadýchaly kouře. Pro odvětrání místností použili hasiči přetlakovou ventilaci.
dddd.jpg

Cvičení zásahu u požáru ve vazební věznici proběhlo v prověřovacím režimu. Znamená to, že hasiči předem nevěděli, že se jedná o cvičení a na místo vyjeli jako k reálné události.

d.jpg

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje