Profesionální hasiči z Olomouce cvičili v Logistickém centru společnosti Kaufland

Hasiči//Profesionální hasiči/Hasiči v akci

10.11.2017

ViewImage-aspx7.jpg
Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v Logistickém centru společnosti Kaufland konalo cvičení profesionálních hasičů Olomouckého kraje. V rámci něj si hasiči vyzkoušeli organizaci na místě události, hasební zásah na požárem zasažený prostor, vyhledávání pohřešovaných osob a komunikaci s Krajským operačním a informačním střediskem. Na závěr cvičení hasiči ještě prověřili funkčnost suchovodu, který by byl využit v případě reálného požáru.
ViewImage-aspx6.jpg

Scénář byl sice předem připraven, ale zásahová jednotka o něm dopředu nevěděla.  Celá akce začala oznámením požáru v Logistickém centru společnosti Kaufland na Týnecké ulici v Olomouci  na operační středisko HZS Olomouckého kraje. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce se dvěma cisternami. Hned po příjezdu zjistili, že hoří uvnitř skladu suchých potravin. V objektu se složitým regálovým systémem zůstaly uvězněny dvě osoby. Celý sklad byl hustě zakouřen, přesto hasiči po provedeném průzkumu po několika minutách oba pohřešované muže nalezli. Jeden z nich si ztěžoval na dýchací problémy, proto mu hasiči poskytli kyslík a evakuovali ho ve vyváděcí masce. Oba muži byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Požár na ploše asi 10 m2 se podařilo zlikvidovat asi za půl hodiny.
ViewImage-aspx2.jpg ViewImage-aspx1.jpg

„O prověřovacím cvičení hasiči dopředu nevěděli, chtěli jsme v praxi vyzkoušet, jak si poradí s požárem v takto složitém a členitém prostoru. Cvičení splnilo svůj účel a poznatky, které jsme z něj získali, vyhodnotíme a zpracujeme,“ zhodnotil celou akci kpt. Ing. Jiří Osyka, hodnotitel cvičení. Také vedení olomouckého logistického centra hodnotilo cvičení jako přínosné. „Vyzkoušeli jsme, jak postupovat v situaci, kdy by ve skladu vznikl reálný požár. V našem logistickém centru jsou také různé složité technologie, takže věřím, že toto cvičení nebylo poslední a hasiči se k nám do rozsáhlého objektu skladu v budoucnu v rámci cvičení ještě vrátí,“ řekl Petr Beníček, ředitel olomouckého logistického centra společnosti Kaufland.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje

Foto : HZS Olomouckého kraje