Tři vydařené prezentační akce hasičů na přelomu května a června na Novojičínsku

Hasiči/Profesionální hasiči/Okénko sboru

04.06.2018
Tři vydařené prezentační akce hasičů  na přelomu května a června na Novojičínsku

hzs_msk.jpgnovyjicin-mapa.jpg
XIX. Veletrh Novojičínska

Znak_novyjicin.jpgVe dnech 26. a 27. 5. 2018 se Hasičský záchranný sbor MSK, stejně jako v uplynulých letech, zúčastnil tradiční regionální akce na podporu podnikání, jejímž hlavním organizátorem je Město Nový Jičín. I v letošním roce byla akce spojena i s oslavou dětské dne. Na Veletrhu jsme práci hasičů prezentovali stánkem preventivně výchovné činnosti a statickými ukázkami zásahové techniky (CAS T 815, AZ 30 Iveco Magirus). Letošního ročníku se zúčastnilo na 5 000 návštěvníků.

Pohádková první pomoc a Den sociálních služeb

koprivnice-znak.jpgDne 1. 6. 2018 se Hasičský záchranný sbor MSK zapojil do akce pořádané Městem Kopřivnice pod názvem Pohádková první pomoc a Den sociálních služeb. Na ploše před budovou městského úřadu byly předvedeny ukázky hašení, slaňování hasičů z budovy MÚ + požár výškové budovy (ukázka evakuace osob z okna MÚ výškovou technikou HZS MSK) a dále společný zásah PČR, jednotky SDH Kopřivnice a ZZS u dopravní nehody osobního automobilu (vyprošťování z vraku).

11KOP.jpg

Statickými ukázkami byla rovněž prezentována zásahová technika – AZ 30 Iveco Magirus, CAS 20 T-815, kontejnerový automobil Mercedes Benz, motorový člun Zodiac PRO 650 a lodní kontejner. Nedílnou součástí celé akce byl rovněž stánek preventivně výchovné činnosti se zaměřením jak na děti, tak i na dospělé. Akce se zúčastnilo na 2 000 návštěvníků.

Den dětí v Bílovci

bilovec-znak-(1).jpg Dne 1. 6. 2018
se Hasičský záchranný sbor MSK přispěl svou statickou ukázkou zásahové techniky CAS 20 T-815 k úspěšnému průběhu Dne dětí v areálu Na Střelnici v Bílovci. Den byl organizován Městem Bílovec a zúčastnilo se ho na 300 návštěvníků a to nejen z řad dětí a mládeže, ale i z řad dospělých.

Dagmar Benešová, HZS MSK, ÚO Nový Jičín

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje