Zemřel Vlastimil Maxa

Hasiči/Profesionální hasiči/Portét hasiče

12.11.2017
Zemřel Vlastimil Maxa
V úterý 7. října 2017 nás navždy opustil Vlastimil Maxa.

Vlastimil Maxa se jako člen Kynologické brigády společně se svým psem Erikem zúčastňoval různých soutěží ViewImage-(2).jpgv rámci Hasičského záchranného sboru ČR a vždy patřil mezi nejlepší v kynologických atestech MV ČR. Pro své znalosti a schopnosti byl zařazen do USAR týmu a mimo jiné v rámci odřadu HZS ČR pomáhal v prosinci 2003 při záchranných pracích během zemětřesení v Íránu.

Nejen v době své aktivní činnosti, ale i v důchodu úzce spolupracoval s lezeckými skupinami a leteckými záchranáři Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Mnohokrát se aktivně podílel na záchranných akcích v našem kraji, mimo jiné v roce 2008 při vyhledávání dvou zavalených osob v Chotěšově.
Vlastimil Maxa a jeho pes zachránil mnoho životů. Ten svůj ztratil v boji se zákeřnou nemocí.
Čest jeho památce.

ViewImagessd.png