Nováčci hasičského sboru z Pardubického kraje slíbili svědomitou službu a zkušení profesionálové převzali medaile

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

16.11.2017

hhhh.jpgSlibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužijí svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život.

Takové je znění slibu příslušníků HZS České republiky a dnes, ve čtvrtek 16. listopadu, ho před krajským ředitelem HZS Pardubického kraje a přítomnými hosty složilo osm nových příslušníků HZS Pardubického kraje na Zámku Pardubice.
jj.jpg

V Rytířském sále zámku, který dnes patřil profesionálním hasičům, se nejen slibovalo, ale také byly předávány medaile Za věrnost 16 příslušníkům Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Tato medaile je udělována k ocenění velmi dobrých výsledků ve služební činnosti za dobu trvání pracovního nebo služebního poměru v délce nejméně 10 a 20 let.
j.jpg

Ocenění předávali brig. gen. Mgr. Josef Slavík z generálního ředitelství HZS ČR a ředitel Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje plk. Ing. Miroslav Kvasnička.

Medaile převzali tito příslušníci:

Medaile Za věrnost III. stupně

kpt. Mgr. Petr Kožený, krajské ředitelství