Pražští hasiči se zúčastnili prohlídky pankrácké věznice a Památníku vazební věznice

Hasiči/Historie

08.02.2018
Dne 17. ledna 2018 se skupina příslušníků Hasičského záchranného sboru  hl. m. Prahy (HZS hl. m. Prahy) v čele s brig. gen. Ing. Romanem Hlinovským zúčastnila prohlídky pankrácké věznice a Památníku vazební věznice. Příslušníky přivítal generální ředitel Vězeňské služby ČR (VS ČR) genmjr. PhDr. Petr Dohnal a seznámil je s historií objektu pankrácké vazební věznice i s jejím současným vývojem. Také zdůraznil dlouholetou úspěšnou spolupráci s hasiči.
dd-(1).jpg

Příslušníci HZS hl. m. Prahy si prohlédli prostory vazební věznice a prostory určené pro výkon trestu. Dále byli seznámeni s problematikou požární ochrany a s vlastními zkušenostmi při zásazích u požárů v prostoru věznice.

ffff-(1).jpg
Prohlídka byla ukončena návštěvou Památníku vazební věznice. Památník je místem významných historických událostí, spojených s osudem lidí, kteří prošli těžkou životní zkouškou. Památník Pankrác vznikl po druhé světové válce v autentických prostorách bývalého popraviště tzv. sekyrárny, aby připomínal zrůdnost nacismu a hrdinství těch, kteří mu odporovali za cenu vlastního života.
hhh-(1).jpg
Setkání představitelů VS ČR a příslušníků HZS hl. m. Prahy navazovalo na seminář, který v říjnu 2017 uspořádal HZS hl. m. Prahy pro VS ČR.

Text : kpt. Ing. Ivana Svitáková
Foto: kpt. Bc. Jiří Kawan, Vězeňská služba ČR, Generální ředitelství VS ČR