Děti ze Slavonic a Starého Města pod Landštejnem u hasičů v Dačicích

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

Děti ze Slavonic a Starého Města pod Landštejnem u hasičů v Dačicích

slide_sdh_dac_03-1500x521.jpg
Poslední týden školního roku využily děti ze základních škol ze Slavonic a Starého Města pod Landštejnem k návštěvě stanice profesionálních hasičů v Dačicích.

qq.jpg

Na stanici přišlo se svými učiteli téměř 200 dětí. A hasiči na ně byli dobře připraveni. Nejprve jim ukázali, jak se vyprošťuje zraněná osoba z havarovaného auta hydraulickými nůžkami a pak bylo pro děti postaveno několik stanovišť.

q.jpg

Všichni si tak postupně prohlédli výjezdovou techniku dačické jednotky, vyzkoušeli si zásady první pomoc či se dozvěděli, jak hasiči pracují u zásahů s nebezpečnými látkami.

ViewImage-aspx.jpg

Velmi atraktivní podívanou pro všechny děti bylo stříkání vody z automobilové plošiny. Na závěr si děti mohly vyzkoušet, jaké to je hasit vysokotlakým proudem.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj