HZS MSK hostil třetí ročník Poháru Hyundai

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

23.05.2017
HZS MSK hostil třetí ročník Poháru Hyundai

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje společně se společností Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. uspořádal v sobotu 20. května 2017 v areálu IVC Nošovice již třetí ročník „Poháru Hyundai“ v hasičském sportu, který je součástí programu Dobrý soused. Ve třech disciplínách se utkalo deset smíšených družstev mladších a starších žáků. Medaili za účast obdrželi všichni soutěžící, přičemž poháry za celkové vítězství si v obou kategoriích odnesli žáci z Nošovic.
uuu.jpg

Hasičský záchranný sbor program obohatil nejen o výstavu požární techniky, ale i o ukázku profesionálního zdolávání věže se žebříkem, slaňování z plošiny ve výšce cca 25 metrů a vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Nedílnou součástí programu byl také stan preventivně-výchovné činnosti, kde nejen soutěžící, ale i další návštěvníci zodpovídali dotazy z oblasti prevence a ochrany obyvatelstva, přiřazovali jednotlivé předměty k hasičům, záchranářům a policistům nebo si mohli vyzkoušet složit „puzzle“ s dráčkem Hasíkem. Pro všechny návštěvníky byly připraveny drobné dárky ve formě pexes, omalovánek, vystřihovánek a dalších materiálů z oblasti preventivní výchovy.
ttt.jpg

Ing. Dalibor Kubátka, HZS MSK, ÚO Frýdek-Místek