Komenský byl s námi

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

22.06.2017
Komenský byl s námi
hh.jpg
I v měsíci červnu nepolevují Strakonice v nastaveném tempu. Ve čtvrtek 15. června jsme obsadili katovickou základní školu a vpustili do ní našeho Mladého záchranáře. O den později jsme zavítali již podruhé na dopravní hřiště ve Strakonicích a zopakovali si úspěšnou dopravní akci pro strakonické mateřinky.
j.jpg

Další předprázdninovou školní akcí územního odboru bylo uspořádání místního kola Záchranáře. To se konalo v úterý 20. června v areálu Základní školy J. A. Komenského v Blatné. Naše soutěž celoškolního rozsahu se zde konala již pošesté a byla pořádána ve spolupráci se základní školou, Klubem Svazu CO, Policií ČR a Městem Blatná.
Stovka dětí prezentovala svoje znalosti z oblasti ochrany obyvatelstva a první pomoci. Pětičlenná soutěžní družstva plnila na osmi stanovištích disciplíny, které jsou voleny tak, aby prověřily jak teoretické, tak i praktické znalosti a dovednosti dětí z 2. až 8. tříd. Žáci Komenského školy se pravidelně účastní i našeho okresního kola a jsou na této úrovni velmi úspěšní.
cv.jpg

Následující naše akce proběhne v úterý 27. června, kdy se dopoledne představíme na strakonickém Podskalí na akci pro VOŠ a SPŠ Volyně. O týden dříve, ve středu 21. června, proběhne na naší strakonické stanici slavnostní předání cen vítězům kategorií výtvarné a literární soutěže „PO očima dětí“. Ve 26. týdnu nás čekají ještě dva projektové dny v Protivíně.
Naše záchranářská sezona bude dále pokračovat po prázdninách v měsíci září na základních školách v Radomyšli, Volenicích, Štěkni a Bavorově.
autor: plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS JčK ÚO Strakonice