Mladí hasiči z Ostravy-Hošťálkovic balili dárkové krabice pro chudé děti.

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

Mladí hasiči z Ostravy-Hošťálkovic balili dárkové krabice pro chudé děti.

Knížky, hračky, plyšáky, autíčka, hry, puzzle, omalovánky, pastelky, kosmetiku i oblečení balili mladí dobrovolní hasiči z Ostravy-Hošťálkovic do dárkových „krabic od bot“ v rámci stejnojmenného charitativního projektu, do něhož se premiérově zapojili. Během dvou podvečerů donesli na místní hasičskou zbrojnici a naplnili na 60 krabic, určených pro děti z chudších rodin v České republice.
c-(1).jpg

Prázdné krabice od bot či podobných velikostí naplnily děti dárky podle vlastního uvážení (i doporučení dospělých hasičů) pro obdarovávané ve věku do 0 do 17 let a obalili pěkným papírem. Na každou dárkovou krabici zvenku připevňovali štítky s předpokládaným věkem a pohlavím dítěte, pro které má být určena, včetně popisu obsahu.
www-(1).jpg

Vedoucí hošťálkovického hasičského kroužku, který se schází v místní hasičské zbrojnici nedaleko známé televizní věže, tento týden odvezou krabice na nejbližší oficiální sběrné místo do Ostravy-Poruby, které je ve Wichterlově gymnáziu v ulici Čs. Exilu 669.
s-(1).jpg

Předvánoční akci „Krabice od bot“, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v celé České republice, organizuje již pošesté Diakonie Církve českobratrské evangelické (ČCE). Sběr se letos koná od 13. listopadu do 8. prosince.
ww-(1).jpg

Ze sběrných míst organizátoři zajistí převoz krabic před Vánocemi do předem vytipovaných míst, kde místní instituce vymyslí vhodný způsob jejich předání, například při vánočním večírku v kostele, faře, klubu či jiném místě setkávání. Někde půjde přímo o tzv. sociálně vyloučené lokality, jinde bude distribuce mířit k chudším rodinám, které žijí mezi ostatními.
qqq-(1).jpg

Loni se do projektu zapojilo 47 sběrných míst, kam lidé donesli 9 923 dárků, a ty putovaly do 120 lokalit v celé České republice. Více informací i s adresami sběrným míst je na www.krabiceodbot.cz
qq-(1).jpg

Pro hošťálkovické mladé hasiče není balení dárkových krabic první „charitativní“ aktivitou. V minulých létech například sbírali víčka plastových lahví a vybité baterie pro Mateřskou školu a základní školu speciální Diakonie ČCE v Ostravě-Vítkovicích.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje