False

Technika-Vybavení/Technika

05.06.2017
Hasiči se prezentovali na dvoudenních Kopřivnických dnech techniky
Po celý víkend probíhal na polygonu v areálu kopřivnické automobilky Tatra další ročník akce Kopřivnické dny techniky. Hasičský záchranný sbor je jedním z hlavních partnerů akce, na místě předvedl spolu s místní podnikovou jednotkou a dobrovolnými hasiči města Kopřivnice svou nejmodernější techniku.
Hasičské automobily vyvolávaly zájem nejen dětí, ale rovněž dospělých, především tatínků. Mnozí z nich na jednotlivých vozidlech poznávali i svou vlastní práci - většina prezentovaných podvozků je totiž právě značky Tatra a byla vyrobena jen pár desítek metrů od místa víkendové prezentace.
gg.jpg
Výjimku tvoří výšková technika, ta se obvykle staví na lehčí silniční podvozky. V sobotu tak byla k vidění automobilová plošina AP 30 Bumar na podvozku Renault ze stanice HZS MSK v Bílovci, v neděli ji vystřídala větší plošina AP 40 Bronto na třínápravovém podvozku Mercedes ze stanice Ostrava - Přívoz.
Městská dobrovolná jednotka z Kopřivnice pak po oba dny na polygonu prezentovala svůj automobilový žebřík AZ 30 Camiva na podvozku Renault. Ten byl dobrovolným hasičům dlouhodobě zapůjčen právě od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v září loňského roku.
zzz.jpg
Prezentované hasičské tatrovky - ať už HZS MSK, dobrovolných hasičů nebo podnikových hasičů z místní automobilky - zahrnovaly jak základní dvounápravové prvovýjezdové vozy, určené pro všechny typy mimořádných událostí a pro převoz hasičského družstva, tak i velké těžké terénní cisterny, používané především pro velkoobjemové hašení a dopravu vody.

Návštěvníci tak mohli vidět i speciál ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně - velkokapacitní Tatru 815-7 vybavenou systémem pro výrobu speciální suché pěny One Seven. V tomto okrese se jedná o jediný vůz tohoto typu, v celém Moravskoslezském kraji jich je u profesionálních hasičů šestnáct. One Seven nemá jen dobré ochlazovací schopnosti, ale zároveň schopnosti izolační. Tím se rozumí především izolace hořlavé látky od vzdušného kyslíku a ochrana před tepelným zářením ještě nezasaženého hořlavého materiálu a stavebních konstrukcí.

Jakub Kozák, tiskový mluvčí- HZS Moravskoslezského kraje¨
Foto: HZS Moravskoslezského kraje