False

Hasiči v Bučovicích mají novou techniku

Technika-Vybavení/Technika

13.12.2017
Hasiči v  Bučovicích mají novou techniku
Bučovická jednotka HZS Jihomoravského kraje má ve výbavě nové zásahové vozidlo. Cisternovou automobilovou stříkačku se podařilo zakoupit díky Fondu zábrany škod, který je financován pojišťovnami.

34514-(1).jpg
Hasiči ze stanice Bučovice ročně zasahují průměrně u více jak 240 událostí, z toho téměř polovina je na území města Bučovic a přilehlých částí. Přes Bučovice vede také velmi frekventovaný dopravní tah v podobě silnice I/50, kde se hasiči setkávají s vážnými nehodami.
34518.jpg
Starší cisternovou automobilovou stříkačku MAN nahradí nový vůz na podvozku SCANIA. Nákup vozidla v hodnotě 6,7 mil. korun byl zajištěn z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.
Po technické stránce se jedná o moderní vůz, který disponuje automatickou převodovkou typu ALLISON. Auto požene k zásahu 480 koňských sil. Podvozek je upraven pro zvýšení odolnosti proti sálavému teplu. Objem nádrže na vodu činí 4000 litrů vody a na pěnidlo 240 litrů. Nová SCANIA je vybavena moderním hydraulickým vyprošťovacím zařízením značky WEBER.

34517.jpg
Krajský ředitel HZS plk. Jiří Pelikán v úterý 12.prosince 2017 při slavnostním zařazení nové techniky popřál hasičům i technice vždy úspěšný návrat na základnu a popřál také městu Bučovice: „Přeji Bučovicím i širokému okolí, aby to auto bylo k užitku, aby pomáhalo tam, kde je třeba, a aby se z Bučovic stal takový ostrov bezpečí pro město a celé jeho okolí.“

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz