False

Technika-Vybavení/Technika

Hasiči v Pardubickém kraji disponují novou technikou
technika2.jpg
Hasiči v Pardubickém kraji mají nová zásahová vozidla. Jedná se celkem o pět velkokapacitních cisternových automobilových stříkaček (dále jen CAS) na podvozku Tatra 815-7 6x6. Vozidla mají plně automatizovanou převodovku, kotoučové brzdy na všech nápravách. S sebou převážejí 9 000 litrů vody a 540 litrů pěnidla i nárazníkovou dálkově ovládanou lafetu.

Nové cisterny jsou umístěny a již plně slouží na centrální stanici Pardubice, Chrudim a dále na stanicích v Hlinsku, Králíkách i Poličce. Vozidla pro HZS Pardubického kraje vyrobila firma THT Polička.

s.jpg

Na stanicích v Chrudimi a Ústí nad Orlicí nyní mají i dva automobilové žebříky AZ 30 na podvozku Iveco od výrobce Iveco Magirus.

ss.jpg

Dva dopravní automobily DA Ford Transit 4x4 v základním provedení slouží hasičům v Ústí nad Orlicí a na stanici v Poličce a dodala je společnost Auto Trutnov.

„Všechna vozidla byla zaplacena MV generálním ředitelstvím HZS ČR a jsou pořízena z projektu Zvýšení připravenosti Hasičského záchranného sboru České republiky k řešení a řízení rizik způsobených změnou klimatu a je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu pro období 2014–2020 prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ upřesňuje kpt. Ing. Pavel Vtípil z oddělení IZS a služeb HZS Pardubického kraje.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje