False

Táborští hasiči mají nový speciální nákladní automobil

Technika/Vybavení//Technika

Táborští hasiči mají nový speciální nákladní automobil

Koncem listopadu 2017 byl pro potřeby HZS Jihočeského kraje, územního odboru Tábor pořízen nový speciální nákladní automobil.
ViewImage-aspx-(1).jpg

Vůz byl vyroben v provedení speciálního požárního automobilu – nosič kontejnerů nakládací hydraulický jeřáb PM 9523 včetně dvoučelisťového drapáku s rotátorem ROZZI o objemu 400 litrů. Celková jeho hodnota činí 926.750,- Kč.
s.jpg

Uskutečnění tohoto investičního záměru bylo možné pouze za přispění financování z rozpočtů měst a obcí okresu Tábor. Na uvedeném nákupu se podílela tato města a obce:

• Tábor, částka: 350.000,- Kč,

• Bechyně, částka: 80.000,- Kč,

• Chýnov, částka: 40.000,- Kč,

• Jistebnice, částka: 30.000,- Kč,

• Mladá Vožice, částka: 40.000,- Kč,

• Planá nad Lužnicí, částka: 40.000,- Kč,

• Sezimovo Ústí, částka: 40.000,- Kč,

• Soběslav, částka: 125.000,- Kč,

•  Veselí nad Lužnicí, částka: 50.000,- Kč,

• Mikroregion Bechyňsko, částka: 40.000,- Kč,

• Dobrovolný  svazek obcí Pod horou se sídlem v Tučapech, částka: 60.000,- Kč,

• Svazek obcí Mikroregionu Táborsko, částka: 40.000,- Kč.

Za zbylé finanční prostředky byly zakoupeny věcné prostředky na řešení dopravních nehod v hodnotě 18.250,- Kč.
Pořízení hydraulické ruky zefektivní a zjednoduší požární zásahy na okrese Tábor při různých mimořádných událostech, u kterých je toto zařízení využitelné, např. živelné pohromy, únik nebezpečných látek, odstraňování překážek, zabezpečení záchrany osob z hloubek a výšek, zabezpečení humanitární pomoci.
Tímto chci poděkovat jednotlivým městům a obcím okresu Tábor za finanční přispění, které umožnilo realizaci této pro náš sbor významné investice.

plk. Ing. Petr Hojsák, ředitel HZS Jihočeského kraje, ÚO Tábor

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj