False

Technika-Vybavení/Vybavení

Brněnští hasiči obdrželi od města technické prostředky za několik milionů
brno.png
Statutární město Brno předalo hasičům do užívání technické prostředky v hodnotě téměř 5 milionů korun.

Nově  brněnští hasiči byli pověřeni správou skladu povodňové a humanitární pomoci.

34650.jpg
Slavnostního předání materiálu se účastnil brněnský primátor Petr Vokřál a ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán.

34656.jpg
Do výbavy brněnských hasičů tak díky tomu přibyla mimo jiné další termokamera, zvedací vaky, seskoková matrace a kalibrační a kontrolní zařízení chemické služby, která budou sloužit i pro servis prostředků dobrovolných hasičů.

34653.jpg
Tuto skutečnost ocenil i primátor Vokřál:  „Jsem rád, že to pomůže nejen Hasičskému záchrannému sboru, ale že se podařilo nastavit tu spolupráci tak, aby to dopadlo i do městských částí a do sborů dobrovolných hasičů.“

Plk. Jiří Pelikán připomněl výbornou spolupráci s městem:  „Já za to chci moc poděkovat. Jsme rádi, že spolupráce s městem Brnem pokračuje, vyvíjí se a rozvíjí ku prospěchu všech, ať už jsou to obyvatelé Brna, jeho návštěvníci tak i samotný Hasičský záchranný sbor a jeho příslušníci.“

Připomněl také nedávnou podporu města při přípravě projektové dokumentace na výstavbu nové požární stanice Lidická.

Na stanici Lidická, kde se akce uskutečnila, je nově zřízen také povodňový a humanitární sklad, kde máme ve správě rovněž výbavu od Statutárního města Brna. Jedná se o 450ks. materiálu pro 100 osob.

V závěru akce se pan primátor seznámil s novou interaktivní učebnou, kterou jsme před pár dny uvedli do provozu.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz