False

Technika-Vybavení//Vybavení

Hasičská stanice ve Starém Lískovci převzala  nový zásahový automobil

35664-(1).jpg

Profesionální hasiči ze Starého Lískovce ve středu 16.května 20128 dopoledne slavnostně převzali nový zásahový automobil značky Scania. Pořizovací cena bezmála sedm milionů korun byla plně hrazena z rozpočtu statutárního města Brna a z rozpočtu Jihomoravského kraje.

35665-(1).jpg

Středeční dopoledne se na stanici profesionálních hasičů ve Starém Lískovci neslo ve slavnostním duchu. Příslušníci zdejší směny C převzali do užívání nový zásahový automobil zn. Scania, který nahradil stávající první vůz.

35666-(1).jpg

Tato nová cisternová automobilová stříkačka disponuje nádrží na vodu o objemu 4000 litrů a nádrží na pěnidlo o objemu 240 litrů. Obě tyto nádrže jsou vybaveny elektronickým indikátorem hladiny. Dvounápravový podvozek Scania CP31 je osazen čtyřdveřovou kabinou CrewCab. Motor má výkon 353 kW a splňuje emisní normu Euro 5.

35661-(1).jpg

Slavnostního ceremoniálu na hasičské stanici ve Starém Lískovci se také zúčastnili náměstek generálního ředitele HZS ČR brig.gen. Slavomír Bell, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál, kteří předali klíče od nové cisterny řediteli Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje plk. Ing. Jiřímu Pelikánovi.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz