False

24.03.2018
Hasičům pomáhá Systém Florian
2.jpg

Svatý Florian je považován za patrona profesí, které souvisejí s ohněm, přirozeně se tak u hasičů odedávna těší velké vážnosti. Proto byla i nová softwarová aplikace Systém Florian, usnadňující hasičům jejich záslužnou práci, pojmenovaná na počest tohoto patrona.

qq.jpg

„Aplikace poskytuje Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje naše společnost, která provozuje v jižních Čechách přes 4000 km vodovodů, na nichž jsou mimo jiné osazeny i požární hydranty,“ říká technický ředitel ČEVAKU Jiří Lipold.

q.jpg

Právě pro získání aktuálních informací o hasební vodě a pro rychlé vyhledání zdroje požární vody slouží Systém Florian. Usnadňuje tak přístup k ověřeným technickým údajům, což zvyšuje efektivitu zásahu a snižuje škody na majetku. Systém poskytuje aktuální technické parametry požárních hydrantů, umožňuje jednoduchou orientaci v aktuálních mapách, rychlé vyhledávání v terénu a jednoduché ovládání. Aplikace v české verzi navazuje na praxí prověřený systém, jež je již užívaný v sousedních zemích.

qqqw-(1).jpg

„Velitelé zásahu tak díky Systému Florian připojení on-line i off-line na svých tabletech, nebo chytrých telefonech tak rychle a jednoduše získají aktuální technické parametry o konkrétním hydrantu včetně jeho zanesení v mapových podkladech,“ vysvětluje ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Ing. Lubomír Bureš.

qqq-(1).jpg

Záměrem do  budoucna by bylo dostat tyto informace do jediného datového skladu, který ještě více usnadní hasičům práci při zásahu.

Ing. Jitka Kramářová, vedoucí útvaru marketingu a komunikace

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj