False

Technika-Vybavení/Vybavení

Předání cisterny dobrovolné jednotce z Rožmitálu pod Třemšínem VIDEO
ViewImage-aspx.jpg
V úterý 10. Října 2017 v odpoledních hodinách se v areálu zbrojnice SDH Rožmitál pod Třemšínem uskutečnila slavnost, na které jednotka převzala od příbramských profesionálních hasičů do dalšího užívání zásahovou techniku – CAS 24 Mercedes-Benz Atego.
f.jpg
Starostovi města Rožmitálu pod Třemšínem Ing. Josefu Vondráškovi vozidlo předal ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D. Slavnostního předání se zúčastnili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček, Ing. Luboš Navrátil za krajský úřad Středočeského kraje a další významní hosté.

hh.jpg
Cisternová automobilová stříkačka sloužila příbramským profesionálním hasičům více než deset let a má za sebou přes pět tisíc výjezdů, až do nedávné doby byla zařazena jako vozidlo na prvním výjezdu. CAS 24 Mercedes-Benz Atego má nádrže na 3500 litrů vody a 250 litrů pěnidla, kromě toho veze i další prostředky pro hašení požárů. Vozidlo je dále vybaveno hydraulickým zařízením pro vyprošťování osob z havarovaných vozidel i prostředky na technické zásahy.

hhhhhh.jpg
Jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Rožmitál pod Třemšínem je od roku 1999 jednotkou kategorie JPO II s předurčeností na dopravní nehody. V letošním roce už mají za sebou rožmitálští hasiči přes padesát zásahů, z čehož asi polovinu tvoří dopravní nehody. Nově převzatá technika tak bude pro jednotku vítaným pomocníkem, který dokáže posloužit ještě dlouhou řadu let pro záchranu životů a zdraví obyvatel Příbramska.

video-X.png

Atmosféru slavnosti zachytil reportér Martin Poulíček z portálu Zprávy Příbram:
mjr. Bc. Pavel Maňas
ÚO Příbram