False

03.09.2017
Profesionální hasiči z Dobříše dostali nový člun
ViewImage.jpg
V pátek 1. září proběhlo na hasičské stanici v Dobříši slavnostní předání nového nafukovacího člunu.
Zbrusu nový záchranářský prostředek byl jednotce předán za účasti vedoucího oddělení služeb Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plk. Ing. Petra Chalupníka a ředitele příbramského územního odboru plk. Ing. Tomáše Horváta, Ph.D. Slavnosti se také zúčastnili starosta města Dobříše Mgr. Stanislav Vacek, MPA, a radní Ing. Markéta Čermáková, MBA, a Radek Vystyd, MPA.

ViewImage-(5).jpg
Gumový člun s hliníkovou podlahou a nafukovacím V-kýlem je navržen pro profesionální využití, ať už pro hasiče, vodní záchranáře nebo potápěče. Konstrukce plavidla nabízí hasičům pevný, odolný a stabilní člun s výbornými jízdními vlastnostmi. Člun má nosnost 1 000 kg a včetně povinného vybavení uveze až sedm osob. Vnitřní prostor je dostatečně velký jak pro posádku, tak pro převážený materiál, k jehož upevnění je k dispozici spousta uchycovacích prvků.

ViewImage-(2).jpg
Záchranářský člun je určen zejména pro vyhledávání a záchranu osob z vody, pro přepravu a evakuaci lidí, zvířat i majetku a pro likvidaci úniků nebezpečných látek do vody.
Celková pořizovací cena člunu byla 67 000 Kč, přičemž 90 procent nákladů uhradilo město Dobříš příspěvkem ve výši 60 000 Kč.
npor. Ing. Radek Dopirák
velitel stanice Dobříš