False

Středočeští hasiči převzali nové technické kontejnery

Technika-Vybavení//Vybavení

Středočeští hasiči převzali nové technické kontejnery

V pondělí 14. května 2018 v dopoledních hodinách převzali zástupci stanic Mladá Boleslav, Kutná Hora a Říčany nové technické kontejnery.

s.jpg

Převzetí bylo spojeno s provedením třídenního intenzivního výcviku v areálu Záchranného útvaru HZS ČR ve Zbirohu, kde bylo pro nácvik připraveno několik zajímavých scénářů. Hasiči si tak mohli přímo na místě vyzkoušet práci s novými technickými prostředky, které jsou ve výbavě kontejnerů.

ssss.jpg ssse.jpg

Technické kontejnery jsou určeny především pro stabilizaci staticky narušených výkopů a záchranu zasypaných a zavalených osob, statickou stabilizaci budov, vytváření otvorů ve zdech nebo stavebních konstrukcích, vyhledávání osob v sutinách, zvedání břemen, osvětlení místa zásahu, nouzové zastřešení a v neposlední řadě je lze využití i pro řešení dopravních nehod nákladních automobilů nebo prostředků hromadné dopravy.
ss.jpg

Pořízení těchto technických kontejnerů je reakcí na nárůst zásahů obdobného charakteru ve Středočeském kraji. Jde především o zásahy u mimořádných událostí při záchraně zavalených osob, staticky narušených objektů (často i v důsledku dopravních nehod), ale také odstraňování následků po větrných smrštích.

re.png
V rámci Středočeského kraje jsou technické kontejnery umístěny tak, aby byla pomoc poskytována co nejrychleji a s co nejmenší časovou prodlevou.

npor. Ing. Martin Vondra - krajský koordinátor HZS Středočeského kraj

Foto: HZS Středočeského kraj