False

Vítězové soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod se zúčastní krajského kola Zlínského kraje

Sport/Kronika z akcí

06.04.2018

Ve dnech 4.a 5 dubna 2018 se uskutečnil na Vsetínsku a na Zlínsku 8. ročník soutěže profesionálních hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod.

První soutěž se uskutečnila 4. dubna ve Valašském Meziříčí. Klání se zde zúčastnilo celkem 6 družstev, a to tři z Valašského Meziříčí a tři ze Vsetína. Na stupeň vítězů se postavili hasiči ze směny „B“ ze stanice Valašské Meziříčí.

e.jpg

Ve stejném duchu soutěžili následující den, 5.dubna 2018  i zástupci ze stanic Otrokovice, Slavičín, Luhačovice a Valašské Klobouky. Zde se na prvním místě umístili hasiči ze stanice Otrokovice.

Úkolem každého čtyřčlenného družstva bylo co nejšetrnějším způsobem vyprostit zraněného figuranta v časovém limitu dvaceti minut z nehodou deformovaného vraku vozidla.

Obě vítězná družstva si zajistila nominaci do oblastní – krajské soutěže, která proběhne 18. dubna 2018 v Přerově.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje