False

30.05.2018
Hasiči ve Vyškově vyprošťovali zraněné VIDEO/FOTO
samolepka-na-auto-hasic-hasicsky-sport.jpg
V centru Vyškova se  v úterý 29.května 2018 ,  pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka uskutečnilo Krajské kolo soutěže HZS Jihomoravského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Akce se účastnilo deset týmů profesionálních hasičů včetně hostů ze Slovenska a Olomouckého kraje.
35726.jpg

Úvodní slova pronesl ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a místostarosta Vyškova pan Břetislav Usnul.

35725.jpg

Soutěže se účastnilo sedm týmů jihomoravských profesionálních hasičů. Každý tým reprezentoval jeden územní odbor (dále jen ÚO) HZS Jihomoravského kraje. Hostující týmy byly z Přerova, Prostějova a Galanty.
35724.jpg

Čtyřčlenná soutěžní družstva měla pod dohledem rozhodčích za úkol vyprostit v časovém limitu 20 minut zraněnou osobu z havarovaného vozidla. Kromě času však hrála důležitou roli také taktika, technika, první pomoc nebo používání osobních ochranných prostředků. Všechny činnosti na místě bedlivě sledovali rozhodčí, jejichž bodování se promítlo do závěrečného hodnocení.

35735.jpg

Soutěžní družstva dopředu neznala připravené scénáře dopravních nehod. V průběhu přípravy se totiž musel každý tým odebrat do „izolace“. Soutěž se tak blíží zásahu u skutečné dopravní nehody a tím také přispívá k přípravě hasičů na řešení podobných reálných situací.

35737.jpg

Vyhlášení výsledků se účastnil náměstek generálního ředitele HZS ČR brig.gen. Slavomír Bell. Celou akci sledovali kolegové profesionální hasiči z Rumunska a Slovenska.

35738.jpg

Celkové pořadí týmů ÚO HZS Jihomoravského kraje:
  1. Blansko
  2. Brno-město
  3. Hodonín
  4. Vyškov
  5. Brno-venkov
  6. Břeclav
  7. Znojmo
Celkové pořadí hostujících týmů:
  1. Přerov
  2. Galanta
  3. Prostějov
Vítěz bude v září reprezentovat HZS JmK na mistrovství HZS České republiky.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz