Hasičské myši budou učit také děti v Olomouckém kraji

HZS Olomoucký kraj//Vzdělávání/Literatura/Naše tipy

08.03.2017
Hasičské myši budou učit také děti v Olomouckém kraji

Ve středu 8. března 2017 od 9:00 hodin proběhlo slavnostní předání souboru pracovních listů „Hasičské myši učí děti“ dětem a paním učitelkám z MŠ Přerov, Optiky. 

Hasičský záchranný sbor ČR připravil ve spolupráci s učitelkou základní školy Oty Pavla z Buštěhradu paní Danou Odvárkovou tzv. neperiodickou publikaci "Hasičské myši učí děti". Jde o soubor 30 pracovních listů, které jsou určeny pro předškoláky, děti 1. stupně základních a speciálních škol. Pracovní listy jsou připraveny tak, aby se děti hravou formou seznámily s tématy požární ochrany. Publikace je volně ke stažení na internetu (najdete ji na konci tiskové zprávy). Elektronickou formou ji koncem února obdržely také všechny MŠ a ZŠ v Olomouckém kraji.

k-(1).jpg

Pro děti z MŠ byl připraven jeden pracovní list z publikace, který jsme společně vyplnili. Poté se děti v rámci vzdělávacího programu Hasík dozvěděly, jak vypadá hasič, co všechno má na sobě při zásahu, jaká jsou telefonní čísla tísňového volání, jak se zachovat, pokud na procházce najdou sirky apod. Největší zájem měly děti tradičně o zkoušení hasičské přilby a dětského zásahového obleku. Hasiči také oblékli jednu z paních učitelek, kterou chtěli dětem odvézt na požární stanici. To jim však děti nedovolily...

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

1