Hasiči na přehradě zachraňovali tonoucí

17.07.2018
Hasiči na přehradě zachraňovali tonoucí
zach-osob3.png
V polovině července se v Brně uskutečnil specializační kurz pro dobrovolné hasiče. Jeho náplní byla záchrana z vody a s tím související činnosti. Akce se účastnilo 11 dobrovolných hasičů z 6 jednotek.

36376.jpg

Kurz měl zázemí na hasičské stanici na břehu Brněnské přehrady. K dispozici byl také povodňový kontejner, který je vybaven prostředky pro práci na vodě, a se kterým se účastníci kurzu měli možnost seznámit.

36369.jpg
Dvoudenní výcvik učil hasiče různým způsobům záchrany tonoucích, používání házecích pomůcek, lanovým dovednostem nebo také manévrování s nafukovacími čluny. Na programu byla i zdravověda. Hasiči si mohli vyzkoušet jak se (ne)plave v zásahovém obleku. Kurz vedli  instruktoři HZS Jihomoravského kraje pro práci na vodě.

Pondělí, 16. červenec 2018
Jaroslav Mikoška