Hasiči se vypravili za dětmi na letní tábor ve Smilovicích

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

27.07.2017
Hasiči se vypravili za dětmi na letní tábor ve Smilovicích
Příslušníci HZS Středočeského kraje z územního odboru Příbram spolu s kolegy z generálního ředitelství HZS ČR připravili 25. července jednodenní program pro účastníky dětského tábora, který byl organizován Generálním finančním ředitelstvím ve Vzdělávacím zařízení Smilovice na vodní nádrži Slapy. 
 ViewImage-aspx.jpg
Dopolední program byl zaměřen na požární ochranu a ochranu před mimořádnými událostmi. Děti si na sedmi různých stanovištích vyzkoušely své znalosti linek tísňového volání, použití hasicích přístrojů a zopakovaly si zásady chování v případě vzniku požáru. Kromě toho se také dozvěděly, co si zabalit do evakuačního zavazadla. Poté si vše formou hry a kvízů prakticky vyzkoušely. Na účastníky tábora čekaly i disciplíny, při kterých se na chvíli stali opravdovými hasiči – rozvinutí a smotání hadic a stříkání džberovou stříkačkou na cíl.

jj.jpg
Velký zájem pak byl především o prohlídku výjezdové techniky, se kterou za táborníky do Smilovic přijeli hasiči ze stanice Dobříš. Děti se chtěly nejen posadit za volant velkého hasičského auta, ale zároveň toužily odhalit tajemství každé rolety, šuplíku nebo schránky, kterých je na zásahové cisterně nespočet. Ti nejsilnější si s obdivem potěžkali hydraulické vyprošťovací nůžky nebo rozpínák.

m.jpg
Na závěr z obou stran příjemného setkání dostaly děti za svoje znalosti diplomy a pár drobností a sladkostí. Na oplátku pak děti odměnily hasiče, diplomem i plackou s postavičkou panáčka FINFO, který je jakýmsi maskotem a informačním průvodcem na internetových stránkách Finační správy České republiky.
 
gh.jpg
Obdobnou návštěvu absolvovali hasiči na smilovickém táboře už před dvěma týdny u prvního turnusu dětí.
Zdroj:
mjr. Mgr. Kristýna Vojtíšková
územní odbor Příbram
HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje
 
1