Hasiči v Plzeňském kraji školili učitele

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

Hasiči v Plzeňském kraji školili učitele

vzdelavan.jpg
Jak se chovat při požáru, co dělat při povodních, jak uhasit hořící pánvičku a mnoho dalších informací si odnesli učitelé, kteří se zúčastnili kurzu „Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí“.

wws-(1).jpg

Témata, která řeší naše zdraví a bezpečí jsou již několik let součástí školní výuky. V Plzeňském kraji organizují hasiči každoročně akreditovaná školení pro pedagogy a ze strany škol je o ně stále velký zájem. Učitelé, neježe se musí umět o děti v nebezpečných situacích postarat, ale také žákům předat informace, které jim pomohou rizikům předcházet. Učí je situace adekvátně vyhodnotit a následně správně zareagovat.

s-(1).jpg

Během letošního března a dubna se školení v Plzni, v Rokycanech a Tachově zúčastnilo 52 učitelů. Zpestřením pro učitele byla návštěva krajského operačního a informačního střediska, požární stanice nebo nácvik použití přenosného hasicího přístroje.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje

Foto: HZS Plzeňského kraje