Holešovické Výstaviště patřilo školákům a složkám IZS

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

15.09.2017
Holešovické Výstaviště patřilo školákům a složkám IZS
Od 11. do 14. září se pražské Výstaviště v Holešovicích zaplnilo složkami Integrovaného záchranného systému na akci nazvané V POHODĚ DO ŠKOLY, která byla určena pro děti z mateřských a základních škol.
    tzr.jpg      rewd.png
Pod záštitou Středočeského kraje akci připravily Rozvojové projekty Praha spolu s dalšími partnery. Prostor mezi hlavním vchodem a Průmyslovým palácem zaplnila především technika pražských a středočeských hasičů a Záchranného útvaru HZS ČR Zbiroh, policistů, strážníků, vojenské policie a zdravotnické záchranné služby. V průběhu čtyř dnů zavítalo na Výstaviště několik tisíc malých i velkých školáků, kteří si se zájmem prohlédli vystavenou techniku včetně jejího vybavení pro zásahy a také výzbroj a výstroj jednotlivých záchranných sborů.
 rew.jpgbbb.jpg
Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje předvedl dětem celou škálu zásahových vozidel od čtyřkolky přes rychlé zásahové automobily, lodní přívěs, cisternové vozy, kontejnery a jejich nosiče až po vyprošťovací automobil. Celkem se ve statických ukázkách představila technika z devíti středočeských stanic. Po celou dobu akce byla na místě i skupina preventistů se svým stanem, kde se děti nejen seznamovaly s možnými riziky v domácnostech, ale měly možnost si svoje znalosti na téma požární prevence a ochrana obyvatel ověřit v různých testech a kvízech.

vv.jpg
Součástí akce byly také dynamické ukázky činnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Středočeští hasiči ze stanic Mělník a Říčany předvedli z pohledu dětí velmi atraktivní zásah na nebezpečnou radioaktivní látku. Příslušníci ve speciálních oblecích nejprve provedli měření, sběr a následné bezpečné zajištění zářiče a poté byla provedena kompletní dekontaminace všech zasahujících.
Foto: nprap. Petr Svoboda

por. Ing. Ladislav Holomčík – tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje