Senioři z Vítkova a Polska na návštěvě u opavských hasičů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

17.03.2018
Senioři z Vítkova a Polska na návštěvě u opavských hasičů
Středeční akce (14.3.2018) pro veřejnost na IVC (Integrovaném výjezdovém centru) Opava byla zaměřena na seniory a autonomní detekci požárů. Na hasičské stanici Opava (HZS MSK) se vystřídaly dvě větší skupiny seniorů – první z města Vítkov a druhá skupina dokonce z Polska z města Kalety společně s tlumočníkem.

d.jpg

Skupinka seniorů se prostřídala v garážích, kde pro ně byla připravena prohlídka zásahových vozidel s vybavením pro požární a technické zásahy, např. vyprošťovací zařízení při dopravních nehodách, prostředky první pomoci a dále zásahových obleků. Senioři si mohli vyzkoušet přenášení hadic v drátěném koši i zásahový oblek.

ViewImage-aspx.jpg

Ve velkém přednáškovém sále byla připravena přednáška na téma Autonomní detekce a signalizace, která se setkala s velkým zájmem, zejména polských seniorů. Senioři byli dále poučeni, jak si mají počínat v případě vznikajícího požáru, jakým způsobem přivolat pomoc a zejména jak předcházet mimořádným událostem.
por. Ing. Petra Magerová, HZS MSK Opava

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje