False

05.04.2017
Hasičské slavnosti Litoměřice

Příprava slavnosti
Návštěva hasičských sborů v zahraničí

Součástí přípravy na Slavnosti je už tradiční výjezd za hasičskými sbory na Slovensko a do Maďarska – ty k této akci neodmyslitelně patří.
o.jpg

Na úvod nás v Bratislavě přijalo vedení slovenských dobrovolných hasičů – prezident DPO SR PhDr. Ladislav Pethö a generální sekretář Vendelín Horváth. Oba nás ujistili svou podporou a účastí na Slavnostech.
p.jpg
Následné setkání s Lacem Cseresem (DHZ Dúbravka), Pavlem Urbanem a Lacem Csaplárem (DHZ Rusovce), zkušenými „bojovníky“ a našimi přáteli, to bylo pohlazení po duši! S překladatelskou oporou obou starších pánů jsme se na hasičské stanici v maďarském Mosomagyáróváru potkali s tamějším velitelem Janoszem Szilágyi a velitelem jednotky dobráků z Dunakiliti Ferencem Szeitzem. Kromě povídání o Slavnostech jsme stihli i prohlídku jejich hasičského muzea přímo na stanici v Mosomagyáróváru (které my UMÍME ocenit!) a starobylého centra města. Bylo to opravdu srdečné přijetí – DĚKUJEME a těšíme se na viděnou za 3 měsíce v Litoměřicích!

u.jpg

Nad Hasičskými slavnostmi Litoměřice 2017 převzali záštitu:
Ing. Karel Richter - starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
Mg. Ladislav Chlupáč - starosta města Litoměřice