False

Svatý Florián otevře stanice pro veřejnost

HZS Středočeský kraj kraj//Zábava/Nabídka akcí/Hasiči vás baví

Svatý Florián otevře stanice pro veřejnost
Středočeští hasiči oslaví svátek sv.Floriána.

ViewImage-(7).jpg
Už tradičně se 4. května u příležitosti svátku patrona hasičů na mnoha stanicích v kraji otevřou vrata, aby malí i velcí návštěvníci mohli zblízka nakouknout do zákulisí středočeského profesionálního sboru.
ViewImage-(6).jpg
Svatý Florián - ochránce v nebezpečí ohně, vody a války, patron hasičů, kominíků a zedníků. Postava ve zbroji římského vojína s mečem a korouhví, vylévající vodu z vědra na hořící dům v připomínce toho, že prý kdysi svou modlitbou odvrátil plamennou zkázu.
V letošním roce vychází svátek sv. Floriána na čtvrtek, což je ideální příležitost, aby otevření stanic využily k návštěvě především děti ze základních a mateřských škol.
ViewImage.jpg

Hasiči však v tomto období připravují i další akce, na kterých se v mnoha případech podílejí také ostatní složky integrovaného záchranného systému a mají i dlouholetou tradici – například kolínský Den záchranářů. Přehled všech akcí HZS Středočeského kraje po jednotlivých územních odborech nabízí následující tabulka.
ViewImage-(1).jpg

ViewImage-(2).jpg