False

HZS Moravskoslezský kraj/Zábava/Sběratelství/Akce a výstavy

14.03.2017
Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a dalších evropských zemí očekávají v sobotu 18.3.2017 organizátoři 13. ročníku mezinárodní soutěže a výstavy papírových modelů „Papír Show 2017“ v Ostravě. Koná se potřetí na stejném místě - v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

i.jpg

Jde opět o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná také jako Mistrovství ČR v kategorii „Velká dopravní technika“.

Vedle stovek jiných modelů budou uvnitř vystaveny mnohdy velmi věrné modely zásahové techniky hasičů - odhadem nejméně dvě stovky papírových modelů různých velikostí. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci podpoří vystavenou skutečnou technikou (na ploše u školy) i cenami pro nejlepší modeláře.

V pátek 17.3.2017 odpoledne a večer (17-21 hodin) bude přejímka modelů. Pro veřejnost bude soutěžní výstava otevřena v sobotu 18.3.2017, a to od 9 do 14 hodin - i s bohatým doprovodným programem a vystavenou technikou venku, včetně hasičské.

Vedle několika jiných soutěžních kategorií bude opět připravena speciální kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), o níž je již tradičně velký zájem. HZS MSK tradičně věnuje věcné ceny, letos rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy.

Výstava je prodejní. Zájemci si zde budou moci koupit některé papírové modely a modelářské potřeby. Vstup pro dospělého činí 30 korun, pro děti je poloviční. Je možné využít rodinné vstupné za 60 korun.

Foto z loňského ročníku níže, v příloze pozvánka na letošní ročník.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezský kraj