False

Zábava/Kultura/Pohlednice z...

26.05.2017
Dětský den s IZS v Bělé pod Bezdězem

Přibližně dva tisíce dětí z mateřských a základních škol se přišly ve středu 24. května seznámit s činností jednotlivých složek integrovaného záchranného systému v rámci Dětského dne s IZS, který se tentokrát konal v areálu firmy ATMOS (bývalé kasárny Vazačka) v Bělé pod Bezdězem.
hh.jpg

Kromě statických ukázek techniky a vybavení hasičů, policistů, vězeňské služby a vojenských aktivních záloh si děti mohly prohlédnout například i zboží zabavené celníky při kontrolách na letištích nebo silnicích. Na dalších stanovištích bylo možné si vyzkoušet základy první pomoci i velice oblíbený simulátor nárazu.
h.jpg

Zpestřením byly ukázky činnosti záchranářských psů, hašení pomocí „hasicího robota“ LUF 60, což je bezdrátově dálkově ovládané mobilní hasicí zařízení, které představili podnikoví hasiči Škoda Auto. S velkým zájmem se setkal i zásah jízdní policie proti demonstrantům.
jj.jpg

Hlavním pořadatelem Dětského dne s IZS je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje – územní odbor Mladá Boleslav.
kk.jpg

Zúčastněné složky:
HZS Středočeského kraje – ÚO Mladá Boleslav
HZS Škoda Auto
HZS Letiště Mnichovo Hradiště
SDH Bělá pod Bezdězem
Policie ČR – ÚO Mladá Boleslav
Policie ČR – KŘP Praha – jízdní policie
Policie ČR – letecká služba
Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Celní správa ČR – Celní úřad pro Středočeský kraj
Vězeňská služba ČR