False

115. VÝROČÍ ZNAČKY HARLEY-DAVIDSON

email-seznam-cz.png element_3375_image.png hd3.jpg

Oslava 115. výročí značky HARLEY-DAVIDSON v České republice

V letošním roce, 2018, oslaví motocyklová značka Harley-Davidson 115. výročí svého vzniku.

Při příležitosti tohoto významného milníku uspořádá výrobce Harley-Davidson celosvětové oslavy, pro jejichž pořádání si vedle domovského Milwaukee vybral i Českou republiku.

4.jpg

Ćeská republika byla pro pořádání oslav 115 výročí vybrána záměrně, neboť značka má v naší zemi dlouholetou tradici. „ Češi harleye milují a Harley-Davidson Club Praha je nejstarší fungující klub na světě. Založen byl již v roce 1928. Věříme, že Praha jako turistický magnet dodá akci na jedinečnosti, a to nejen svojí historií, ale také kulturou a současným životním stylem,“ komentuje rozhodnutí výrobce Jaroslav Vavřina, Managing Director Harley-Davidson Prague & organizátor oslav 115. výročí H-D.

email-seznam-czj.jpg

Čtyřdenní oslavy se budou konat od 5. do 8. července 2018 a jsou určeny jak fanouškům značky, tak také všem motocyklovým nadšencům a široké veřejnosti.

„Oslavy 115. výročí jsou určeny jak fanouškům Harley-Davidson, tak všem, kteří mají rádi motocykly a pocit svobody, nebo jsou jen zvědaví a chtějí se přijít podívat. Očekáváme, že dorazí minimálně sto tisíc návštěvníků, přičemž většina z nich do Prahy přicestuje z evropských zemí. Odhadujeme, že se čtyřdenní akce zúčastní šedesát tisíc motocyklů a věříme, že to bude pro všechny nezapomenutelný zážitek,“ řekl, když na tiskové konferenci představoval akci Martin Heřmanský, Managing Director Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA a Jaroslav Vavřina , organizátor oslav dodal „Harley-Davidson spojuje lidi po celém světě a přináší jim jak neopakovatelné zážitky z jízdy, tak také představuje životní styl,“

Oslavy se uskuteční za výrazné podpory jak Ministerstva pro místní rozvoj ČR tak i velvyslanectví USA v Praze.Na půdě velvyslanectví USA v České republice 13. 3. 2018, podepsali velvyslanec USA Stephen M. King a organizátoři pražských oslav výročí založení značky Harley-Davidson memorandum o záštitě velvyslance nad celou akcí

email-seznam-czha.jpg

Jsem velmi rád, že hned v prvním roce mého působení ve vaší krásné zemi mohu podpořit akci, která minimálně na evropské úrovni spojuje USA a jeho žijící motocyklovou legendu s vlastí nejstaršího Harley klubu na světě. Je to pro mne i pro USA o to důležitější, že letos tomu bude 100 let od vzniku vaší demokratické republiky, události, na které se má země tak významně podílela,“ uvedl při podepsání memoranda velvyslanec USA Stephen M. King.

Memorandum je jasným signálem, že oslavy nebudou jen lokální akcí, ale přesahují svým významem hranice naší země. Praha se tak stala jedním ze dvou měst na celém světě, kde se 115. výročí Harley-Davidson bude slavit,“ připomněl zástupce organizačního týmu a spolumajitel H-D Praha Jaroslav Vavřina. Dodal, že podepsání memoranda pomůže propagaci akce nejen u nás, ale i v celé Evropě.

Oslavy se uskuteční pod záštitou a v úzké kooperaci s Magistrátem hlavního města Prahy a také Středočeským krajem, protože řada akcí se nebude konat pouze v Praze , ale i také v několika středočeských městech.Středočeský kraj podpoří oslavy slavné značky částkou deseti miliony korun.

crop-1351791-p201706020459301.jpeg

„Skutečnost, že si Harley-Davidson pro oslavy významného 115. výročí vybral právě Prahu, nás velmi těší. Jsme zároveň rádi, že se do oslav nezapojí pouze Praha, ale také další města, jako například Kutná Hora, Mělník, Poděbrady nebo Rakovník, a že i obyvatelé Středočeského kraje zažijí atmosféru oslav,“ řekla Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje při udělení záštity a podpory oslav ve Středočeském kraji

rs-a-hd1-(1).jpg

Oslavy zahájí 4. července koncert další legendy, rockové skupiny Rolling Stones na výstavišti v Letňanech. Od 5. do 8. července 2018 pak bude na Výstavišti Holešovice k vidění hlavní expozice, největší výstava motocyklů Harley-Davidson v Evropě. Bude zde vystaveno přes 150 historických motocyklů, 130 přestaveb různých značek a samozřejmě všech 40 nových modelů Harley-Davidson limitované řady 115 let.

rolling-stones-praha-2018-02-1280x464.jpg

Návštěvníci se mohou těšit na čtyři dny nabité programem ve kterém nebude chybět hodně hudby i akcí pro děti

.Harley-Davidson_115_oslavy_1.jpg

Vrcholem oslav však jistě bude spanilá jízda motocyklů Prahou, při které městem projedou tisíce jezdců na motocyklech Harley-Davidson.

1.jpg

Oslava motocyklové značky Harley-Davidson, která se v Ćeské republice počátkem července uskuteční je zároveň oslavou všech motorkářů , kteří sdílí touhu po svobodě při jízdě na dvou kolech. A je jedno, na jaké značce motorky jezdí či se teprve chystá jezdit či se jen tak se komukoliv z vás líbí představa volnosti jízdy na dvou kolech.

Redakce: Hasiči.cz

priloha.jpg PŘÍLOHA

9dc2c2ad-18f0-43cb-89cc-2dbb931effb6.jpg

Zdroj :

https://h-d.prague115.com/cs/domu/Tisková zpráva

Velvyslanec USA podepsal memorandum podpory oslav 115. výročí Harley-Davidson:https://www.email.cz/weboffice/oiBrYupYMy889pR2S1c3gOUgr4DX_iIX0fCGqzobDluRnvbirUL_vIOWBdgPopHkqq4d3DY/20180313_Harley%20signing%20DEF.docx

ParlamentníListy.cz » Zprávy » Tiskové zprávy » Motocykly Harley-Davidson patří mezi Čechy k nejoblíbenějším

Michal Fric, Marketing Leadr, Harley-Davidson Central Eastern Europe

Foto:

Archiv Hasiči.cz – autor Zdeněk Knap, https://h-dimediakit.com/eu/motorcycles.html , Michal Fric, Marketing Leadr, Harley-Davidson Central Eastern Europe

INFO.png

INFORMAČNÍ SERVIS

Veškeré podrobnosti o místech a akcích najdete na https://h-d.prague115.com/.

napiste-nam2.jpg

Napište nám pokud jste oslavy Harley-Davidson navštívili. Pošlete nám z vaší návštěvy fotky nebo video, přidejte váš názor, komentář.

Sdílejte tento článek na facebooku