Největší vodní světelná show v historii Prahy

Žhavé aktuality/Oznámení

Největší vodní světelná show v historii Prahy

logo.png logo-hzs.pngfontana2.jpg

Začátkem června se do Prahy sjede více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě.

fontana-1170x350.jpg

Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

Vodní světelná show proběhne v sobotu 2. června 2018 od 22,00 hodin
na Rašínově a Hořejším nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem.

Cílem celé akce je oslava sta let české státnosti hasiči České republiky a představení jejich práce netradičním způsobem. Živá vodní fontána bude vytvořena za pomoci všeho, co hasiči ke své práci normálně používají – požární čerpadla, požární hadice, požární proudnice. Jednotlivé kompaktní vodní proudy budou obsluhovat uniformovaní hasiči, kteří už nyní své vystoupení secvičují.

zastita_asociacekrajucr.jpg zastita_ministrvnitra.jpg     zastita_predsedasenatu.jpg

Akci iniciovali dobrovolní hasiči z Libereckého kraje, kde má pořádání podobných menších hasičských fontán už třicetiletou tradici. Pravidelně také pořádají tuto velkolepou podívanou jako vyvrcholení Hasičských slavností v Litoměřicích. Odtud pak přišel nápad originálně oslavit výročí sta let republiky a největší hasičskou fontánu v historii předvést v Praze na Vltavě. Pro tuto příležitost byl založen spolek Hasičské fontány a osloven Hasičský záchranný sbor ČR jako hlavní partner, který bude zajišťovat technickou podporu.

zastita_prezidentapcr.jpg  zastita_usteckehokraje.jpg

Oslavte i vy spolu s hasiči a dalšími přáteli významné výročí české státnosti, prožijte slavnostní večer plný akce a odneste si zprávu o tom, že Česká republika je díky svým hasičům v těch nejlepších rukou.hasisc.jpg

video5.jpg

MV-GŘ HZS ČR