Karvinští hasiči zachraňovali mladého labuťáka, zamotaného do silonu

01.07.2018
Karvinští hasiči zachraňovali mladého labuťáka, zamotaného do silonu
labut2.jpg
Profesionální hasiči (HZS MSK) z karvinské stanice vyjeli v pátek 29.6.2018 hodinu před polednem k jezírku v obci Doubrava (okres Karviná) po žádosti mladého (…náctiletého) rybáře o záchranu uvízlé labutě na tísňové lince hasičů.

ViewImage.jpg

Hasiči zjistili, že se na malém přírodním jezírku na okraji Doubravy mládě labutího páru zamotalo - asi 20 metrů od břehu - do starého rybářského silonu. Vydávající ochranářské zvuky dospělého labutího páru dávaly jasně najevo, že svého potomka budou bránit.

ViewImage-(5).jpg

Hasiči hbitě nasedli do nafukovacích záchranných saní RS 5 a bez ohledu na varovné ptačí zvuky mladého labuťáka vyzvedli do saní a na břehu jej zcela vysvobodili z nástrah silonu. Pak jej vyvezli až do středu jezírka a vypustili na vodní plochu ke „svým“. Opět svobodný labuťák hasičům poděkoval hbitým máváním křídel a rychle se vracel za svojí labutí rodinkou.

ViewImage-(4).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje