Vltavské náplavky patří hasičům

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2018
Vltavské náplavky patří hasičům
Již od čtvrtka 30. května 2018 patří náplavky hasičům. Začaly poslední přípravy na Hasičskou fontánu Praha, která proběhne již tuto sobotu 2. června od 22,00 hodin.

Během včerejšího dne již bylo na náplavkách rušno. Hasiči ze Záchranného útvaru HZS ČR přivezli dvě obří elektrocentrály, jednu z Hlučína a jednu ze Zbirohu. Byly označeny pozice, ze kterých budou hasiči stříkat vodu a také pozice pro světla. Později odpoledne byla navezena a rozmístěna technika potřebná k ozvučení a osvětlení. Připraven byl také ponton, pro stříkání zprostřed Vltavy. Dnes , 31.května 2018, večer, proběhne zátěžový test veškeré techniky, zkoušky zvuku a světel.

ViewImage-aspx.jpg

Do dnešního večera, 31.května 2018,  musí být také připraveno vše, co bude více než tisícovka hasičů potřebovat jako své zázemí. Tedy ubytování, stravování, parkování vozidel, místa pro složení techniky. Zítra, 1.června  2018,  v 9,00 hodin,  přijede na náplavku první dobrovolný sbor, aby zde vyložil vše, co bude k realizaci fontány potřebovat.

Další sbory dobrovolných hasičů budu najíždět v průběhu celého pátečního dne, 1.června 2018. až do 15 hodin. V 17 hodin bude společné poučení a vydání posledních rozkazů v budově Sokola Královské Vinohrady a ubytovně na Dědině, kde budou hasiči ubytováni. Pak se všichni hasiči navečeří a přesunou na generální zkoušku k Vltavě.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR