AKTUALIZACE 2 Jihočeský kraj. Dva požáry na Jindřichohradecku, u jednoho hasiči museli resuscitovat nadýchanou osobu

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
vitr-silny.jpg
Nejenomže mají jihočeští hasiči plné ruce práce s odklízením následků silné vichřice, zároveň musí řešit i další události. Ty dvě nejvážnější se staly v dnes ,29. Října 2017 v dopoledních hodinách na Jindřichohradecku.

VITR.jpg
Jednalo se o požáry rodinných domů, kde likvidaci ohně výrazně komplikoval silný vítr.
Požár domu v obci Pluhův Žďár, části obce Plasná byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen pět minut po osmé hodině ranní. K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obcí Kardašova Řečice, Deštná, Pluhův Žďár a Stráž na Nežárkou. Celkem do Plasné vyjely osádky pěti cisteren a dvou dopravních automobilů. Požár zasáhnul obytnou část rodinného domu. Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu, již přibližně po půl hodině velitel zásahu hlásil, že požár je již lokalizován. Zásah pak pokračoval dohašováním především v půdní části domu. V 9:41 hodin byl požár zcela uhašen. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru je v šetření.

VITR.jpg
K dalšímu velkému požáru došlo po půl dvanácté v Kamenném Malíkově. Požár byl na tíšnovou linku 112 ohlášen v 11:35 hodin jako požár stodoly. Do Malíkova vyjeli opět profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice a dále jednotky SDH obcí Jarošov nad Nežárkou, Zdešov, Popelín a Nová Včelnice. Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří nejen stodola, ale také především obytná část stavení. Osádky sedmi cistren velitel zásahu okamžitě rozestavěl k hašení. U požáru je jedna zraněná osoba, která se pravděpodobně nadýchala splodin hoření. Hasiči ji resuscitovali, přes operační středisko byla do Kamenného Malíkova povolána ZZS. Nyní je již v péči zdravotníků. Hasební práce stále pokračují.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj