AKTUALIZACE 3 Jihočeský kraj. Počet zásahů jihočeských hasičů likvidujících následky silného větru se zvýšil

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
vitr-silny.jpg

Již téměř 12 hodin nepřetržitě pracují jednotky jihočeských profesionálních i dobrovolných hasičů na území Jihočeského kraje a odstraňují škody, které napáchala silná vichřice.

Charakteristika zásahů, které naše jednotky po celý den řeší, se nemění. Naprostou většinu událostí tvoří vícečetné zásahy, kdy hasiči odřezávají a odklízejí ze silnic a železnic popadané stromy. Tyto zásahy, označené ve statistikách jako "stromy", již přesáhly pětistovku. Do této skupiny zásahů počítáme i odstraňování stromů, které spadly na domy a auta, a nebo stromů, které jsou nad domy a dalším majetkem nebezpečně nahnuté.

Dalších přibližně 80 zásahů pak tvoří zásahy, kdy hasiči musí upevňovat uvolněné plechy a tašky na střechách, a to například:
v Táboře, ve Vodňanech, Českých Budějovicích, v Písku.
Uvolněnou střechu zajišťovali hasiči také na kostele v Kostelci nad Vltavou,
uvolněná vrata stodoly pak jistili v Semicích.

K 16:30 hodině, tzn. za dvanáct hodin, zasahovali jihočeští hasiči celkem u 600 událostí spojených se silným větrem.

Podle předpovědi meteorologů se má povětrnostní situace již uklidňovat. Práce hasičů však ještě zdaleka nekončí. Odklízení spadaných stromů, obnova elektrického vedení, zajištění střech bude zcela jistě trvat ještě v následujících dnech.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj