Dva noční požáry způsobily v Jihočeském kraji škodu za statisíce

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.01.2018
 Dva noční požáry způsobily v Jihočeském kraji škodu za statisíce

Hned dva požáry museli v noci na pondělí 15. ledna 2018 řešit jihočeští hasiči. V rozmezí jen několika minut byly nahlášeny požáry v Bušanovicích, části obce Beneda, a ve Starém Městě pod Landštejnem.
1-(1).jpg

Deset minut po 22. hodině v neděli 14. ledna přijali jihočeští hasiči na tísňovou linku informaci o požáru rodinného domu v Bušanovicích, části obce Beneda. Operační důstojníci k požáru vyslali profesionální hasiče ze stanice Prachatice a vyhlásili poplach pro jednotky SDH obcí Bušanovice, Vlachovo Březí, Čkyně a Strunkovice nad Blanicí.
4-(1).jpg

Do Benedy vyjely osádky automobilového žebříku a automobilové plošiny profesionálních hasičů z prachatické a strakonické stanice. Průzkum na místě ukázal, že hoří ne přímo rodinný dům, ale dřevěný přístavek stavebně navazující na dům. V přístavku bylo zaparkované osobní auto. Zasahující hasiči ihned zahájili hasební práce a již pár minut před 23. hodinou měli požár pod kontrolou. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil po závěrečném průzkumu krátce po půlnoci.
2-(1).jpg
Poté téměř všechny jednotky odjely na své základny, na požářišti pro dohled zůstali pouze dobrovolní hasiči z Bušanovic. Ti zásah ukončili okolo druhé hodiny ranní. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 500 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Škodu ve výši 200 000,- způsobil další noční požár ve Starém Městě pod Landštejnem. Požár byl na nebezpeci-pozaru-horlave-plyny-c2.jpgOperační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen v neděli 14. ledna v 22:19 hodin. Na místo vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Dačice, svolány byly dále jednotky SDH obcí Slavonice a Staré Město pod Landštejnem. Jednalo se o požár zahradního domku o půdorysu 5 x 7 metrů. Dřevěný domek v době příjezdu hasičů hořel v plném rozsahu. Slavonická a dačická jednotka dostaly požár krátce před 23. hodinou pod kontrolu. Dohašení pak všechny jednotky ukončily před půl druhou. Na požářišti pak zůstala jen místní dobrovolná jednotka kvůli monitoringu. Na základnu se vrátila v dopoledních hodinách. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj