Hned pět požárů v bytech či rodinných domech řešili během uplynulého víkendu jihočeští hasiči.

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.11.2017

jihoc-kraj.jpg
Víkendové požáry domů a bytů v Jihočeském kraji

Sobota 11. listopadu 2017

hhg.pngOsádky dvou cisteren profesionálních hasičů z prachatické stanice vyjely v 5:57 hodin v Prachaticích do ulice Nad Kovárnou, kde majitelé dřevostavby ohlásili, že po havárii vody se jim kouří ze zásuvek a mají stále teplé zdi. Velitel rozhodnul, že celý dům bude prozkoumán termokamerou. Hasiči tak našli skryté hoření ve vnitřní konstrukci domu. Ohnisko požáru našli ve stropě. Museli tak rozebrat střešní konstrukci, kde už pak požár snadno uhasili. Požár na vnitřní konstrukci a vybavení domu způsobil škodu za 400 000,-.

Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči obce Suchdol nad Lužnicí byli v 8:39 hodin vysláni do Jhhg.pngiráskovy ulice v Suchdole nad Lužnicí, kde v jednom z bytů hořela digestoř. Jako první na místo přijeli místní dobrovolní hasiči, kteří požár během několika minut uhasili. Třeboňští profesionálové pak pomohli se závěrečným průzkumem řádného uhašení. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 15 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Neděle 12. listopadu 2017

Prhhg.pngofesionální hasiči ze stanice Strakonice a jednotka SDH obce Modlešovice zasahovali od 7:31 hodin v Modlešovicích v koupelně jednoho z domů, kde hořelo oblečení. Hasiči požár uhasili jedním vysokotlakým proudem. Díky jejich rychlému zásahu se požár mimo koupelnu nerozšířil. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil na 5 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Ohhg.pngsádky čtyř cisteren profesionálních hasičů z táborské stanice a dobrovolných hasičů obce Mladá Vožice byly ve 22:51 hodin vyslány do Sedláčkovy ulice v Mladé Vožici, kde byl ohlášen požár rodinného domu. Průzkumem hasiči na místě zjistili, že hoří dřevěná vrata garáže a vratová stříška v přízemí domu. Dobrovolní hasiči z domu vyvedli jednu zraněnou osobu, kterou předali ZZS s podezřením na intoxikaci zplodinami hoření. Požár dřevěných vrat se podařilo pomocí proudu C rychle zlikvidovat, a to i díky prvotnímu zásahu hlídky Policie ČR přenosnými hasicími přístroji. Jednotky po uhašení dům celý odvětraly přetlakovou ventilací. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 80 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Dhhg.pngalším nedělením požárem - možná spíše "požárem" - byl zásah táborských profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří v 12:24 hodin vyjeli  do Zavadilské ulice v Táboře, kde byl ohlášen blíže neurčený požár v desátém patře bytového domu. Na tísňovou linku 112 přišlo oznámení o zakouření celé chodby. Hasiči rozvinuli hadice a průzkumem zjistili, že v jednom z bytů v desátém patře byla v kuchyni spálena pizza. Hasiči byt i chodbu odvětrali. Na místě byla přítomna Policie ČR.

h.jpg

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj