Osobní auto začalo po nehodě u Milevska hořet, zraněného řidiče zdravotníci transportovali letecky

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.07.2018

V sobotu 28. července 2018 devět minut po druhé hodině ranní přijali hasiči na tísňovou linku oznámení o nehodě, která se stala u Milevska na výjezdu na obec Lety.

ViewImage.jpg
Nehoda byl ohlášena s tím, že havarované auto hoří. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje k nehodě vyslalo profesionální hasiče ze stanice Milevsko a svolalo také milevské dobrovolné hasiče.

ViewImage-(4).jpg

Velitel zásahu po příjezdu na místo a průzkumu potvrdil původní ohlášení a doplnil další informace: jednalo se o osobní automobil značky Fiat Brava, jehož řidič nezvládnul řízení, vyjel se silnice, kde havaroval. V důsledku nehody začalo auto hořet. Zraněný řidič byl v době příjezdu hasičů z auta venku, jednotky nemusely použít hydraulického vyprošťovací zařízení.

ViewImage-(1).jpg
Hasiči asistovali zdravotníkům ZZS při ošetření zraněného a po přistání LZS pomohli s transportem do vrtulníku LZS. Současně na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud, kterým hořící auto během necelé čtvrthodiny uhasili.

Nehodu šetřila Policie ČR a zároveň také vyšetřovatel HZS.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj